Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Umowa na M777

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 grudnia 2016

Indie zawarły porozumienie o zakupie 155-mm lekkich haubic holowanych M777A2.

Haubice holowane M777A2 będą używane przez jednostki nowo formowanego 17. Korpusu Górskiego, rozlokowanego wzdłuż mierzącej 4000 km indyjsko-chińskiej linii demarkacyjnej / Zdjęcie: USMC

W środę przedstawiciele rządów Indii i USA zawarli porozumienie o sprzedaży do Azji 145 lekkich haubic holowanych M777A2. Wartość umowy przekracza 700 mln USD (ok. 3 mld zł). Dostawy dział rozpoczną się już w maju 2017 (Indie zamawiają M777, 2016-11-18).

Umowa zakłada, że pierwsza partia 25 haubic zostanie dostarczona do Indii bezpośrednio od producenta. Pozostałe będą wytwarzane w kraju przez BAE Systems i Mahindra Defence. Wytwórnia zostanie zlokalizowana nieopodal New Delhi. Dostawy powinny potrwać 4-5 lat (Ponowna zgoda na indyjskie M777, 2016-10-24).

Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach indyjskiego programu Buy and Make (Indian). Oznacza to, że w produkcję dział zaangażowane zostaną lokalne przedsiębiorstwa, występujące w charakterze podwykonawców. Porozumienie zobowiązuje producenta, BAE Systems, do zawarcia umów kompensacyjnych o wartości 200 mln USD (841 mln zł). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.