Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tu-154M w Japonii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 04 grudnia 2008

Samolot Tu-154M, który przedwczoraj uległ awarii na lotnisku w Ułan Bator, został naprawiony i poleciał po prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który przebywa w Japonii.

W samolocie Tu-154M Lux nr 101 uszkodzeniu, najprawdopodobniej wskutek oblodzenia i niewłaściwej obsługi, uległ czujnik położenia jednego z segmentów klap zaskrzydłowych. Awaria została usunięta z pomocą Bumaru, który odpowiada za remonty i modernizację samolotów 36. splt. Bumar skorzystał z wsparcia rosyjskiej spółki Warz 400, z którą stale współpracuje w tym zakresie.

Samolot naprawiono już wczoraj, ale ze względów bezpieczeństwa lot kontrolny można było wykonać dopiero dziś rano. Tu-154 odleciał z Ułan Bator ok. 6:20 polskiego czasu. Jego lot do Japonii trwał ok. trzech godzin.

Dalszą podróż prezydent Lech Kaczyński odbędzie prawdopodobnie tym samolotem. Z Mongolii do Japonii poleciał z kilkugodzinnym opóźnieniem wynajętym Boeingiem 737. Koszt czarteru wyniósł ok. 130 tys. USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.