Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie dopłacą do Gorszkowa 2,2 mld USD

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 grudnia 2008

Rząd Indii zdecydował się dopłacić do remontu, modernizacji i wyposażenia krążownika lotniskowcowego Admirał Gorszkow aż 2,2 mld USD.

Decyzję o wyrażeniu zgody na żądaną przez Rosjan dopłatę podjął Komitet ds. bezpieczeństwa rządu Indii. Odpowiedni kontrakt ma zostać podpisany w ciągu 3 miesięcy. Zakończenie prac jest planowane na 2012. Lotniskowiec ma się wówczas stać okrętem flagowym indyjskiej marynarki. Ma pływać jeszcze 30 lat.

Komitet uznał, że zakup Gorszkowa to optymalny wybór, skoro 65% wyposażenia indyjskiej marynarki - fregat, niszczycieli i okrętów podwodnych, jest pochodzenia rosyjskiego. Indie zamierzają też wykupić okręt podwodny Nerpa mimo problemów w czasie prób (Indie nadal zainteresowane Nerpą).

Wczoraj, w dniu święta indyjskiej marynarki wojennej, Admirał Gorszkow (w przyszłości Vikramaditya) opuścił suchy dok stoczni OAO PO Siewasz i przycumował u jej nabrzeża (Gorszkow przed wodowaniem). Okręt utrzymywał się na wodzie od 25 listopada, po dwóch tygodniach napełniania doku, ale opuścił go dopiero po 9 kolejnych dniach z powodu warunków pogodowych. Zakres wykonanych dotąd prac remontowych i modernizacyjnych jest oceniany na 49%. Najważniejszą zmianą zewnętrzną jest powiększenie pokładu samolotowego i zabudowanie rampy startowej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.