Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Tillanchang odebrany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 grudnia 2016

Marynarka wojenna Indii odebrała kolejny okręt patrolowy typu Car Nicobar.

INS Tillanchang jest 99. okrętem zbudowanym przez GRSE. Dotąd jednostki powstałe w Kalkucie dostarczono BNS, a także strażom wybrzeża Indii i Mauritiusu / Zdjęcie: MO Indii

W poniedziałek stocznia Garden Reach Shipbuilders and Engineers (GRSE) z Kalkuty w stanie Bengal Zachodni przekazała Bhāratīya Nau Senā (marynarce wojennej Indii) okręt patrolowy INS Tillanchang (T92), typu Car Nicobar. W najbliższych miesiącach jednostka przejdzie serię testów morskich, które będą okazją do zwieńczenia programu szkolenia i zgrywania jego załogi. Patrolowiec powinien rozpocząć działania operacyjne w 2017.

INS Tillanchang jest 3. z serii 4 okrętów patrolowych typu Car Nicobar, pochodzących z 2. transzy dostaw. Zamówiono je na początku 2013 (Indie wodują kolejne patrolowce, 2015-07-03). W linii znajdują się już INS Tarmugli (T91) i INS Tihayu (T93, INS Tihayu w linii, 2016-10-24; INS Tarmugli w linii, 2016-05-25). Ich projekt udoskonalono w porównaniu do 10 patrolowców przyjętych do służby w latach 2009-2011. Polepszono m.in. osiągi, w tym zasięg i autonomiczność. Zamontowano również nowe wyposażenie pokładowe, np. urządzenia obserwacyjne, moduły nawigacji satelitarnej i stacje łączności radiowej.

Okręty patrolowe typu Car Nicobar wypierają ok. 320 t. Mają 48 m długości i 7,5 m szerokości. Napędzane są 3 dieslami MTU 16V 4000 M90. Rozwijają 30-35 w. Załogę stanowi 45 oficerów i marynarzy. Na uzbrojenie składa się 30-mm działo morskie CRN 91, dwa 12,7-mm wkm i PPZR bardzo bliskiego zasięgu Igła. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.