Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja USNS Trenton

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 22 grudnia 2016

Amerykański szybki katamaran transportowy rozpoczął pierwszą misję bojową.

Okręty klasy EFP wspierają operacje wojskowe USA prowadzone przede wszystkim w Azji i na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Są w stanie zabrać na pokład 312 żołnierzy z pełnym wyposażeniem oraz ponad 600 t zaopatrzenia i wyposażenia wojskowego / Zdjęcie: USN

Przed kilkoma dniami szybki katamaran transportowy USNS Trenton (JHSV 5), typu Spearhead, klasy Expeditionary Fast Transport (EPF), opuścił Joint Expeditionary Base Little Creek-Fort Story w Virginia Beach, w stanie Wirginia. Jednostka skierowała się na Morze Śródziemne, gdzie będzie prowadzić działania operacyjne w ramach pierwszej w swojej historii misji bojowej.

Okręt ma operować głównie w rejonie odpowiedzialności 6. floty US Navy. Do jego zadań będzie należało patrolowanie wybranych akwenów i zbieranie informacji o sytuacji bezpieczeństwa w regionie, a także wspieranie operacji bojowych prowadzonych przez pozostałe jednostki US Navy i okręty sił sojuszniczych.

USNS Trenton jest 5. z serii 12 szybkich katamaranów transportowych typu Spearhead, zamówionych przez US Navy. Jednostkę przekazano odbiorcy wiosną 2015 (US Navy odebrała USNS Trenton, 2015-04-16). Okręty typu Spearhead buduje i dostarcza stocznia Austal USA z Mobile w stanie Alabama (USN podała imiona nowych okrętów, 2016-12-15). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.