Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się AH-64

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 29 grudnia 2016

Wczoraj w Texasie rozbił się śmigłowiec uderzeniowy AH-64D Apache. Śmierć poniosło 2 lotników.

Należący do Gwardii Narodowej USA śmigłowiec uderzeniowy AH-64D Apache rozbił się wczoraj w Houston podczas lotu treningowego / Zdjęcie: NG

Wczoraj ok. 16:00 czasu miejscowego śmigłowiec AH-64D Apache lotnictwa Gwardii Narodowej USA spadł do Zatoki Galveston w rejonie obszaru metropolitarnego Houston. Wrak prawie w całości pochłonęła woda. Natychmiast do pracy przystąpiły ekipy ratowniczo-poszukiwawcze, a także policja i jednostki Straży Wybrzeża USA (USCG). Kilka godzin po zdarzeniu potwierdzono informację o śmierci 2 lotników, którzy stanowili załogę rozbitego AH-64D.

Wciąż nie wiadomo, co doprowadziło do wczorajszego wypadku. Naoczni świadkowie informowali o dymie, jaki miał wydobywać się ze śmigłowca tuż przed upadkiem do wody. W ostatniej fazie lotu oderwać miała się również co najmniej jedna z łopat wirnika nośnego.

Rozbity Apache latał w składzie 1-149th Attack Helicopter Battalion z pobliskiej Ellington Field Joint Reserve Base. W chwili zdarzenia śmigłowiec był w trakcie rutynowego lotu treningowego. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.