Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Legiony nadchodzą!

Wojska lądowe, 12 stycznia 2017

17 stycznia w siedzibie Muzeum Techniki i Przemysłu odbędzie się otwarcie nowej wystawy, poświęconej siłom zbrojnym starożytnego Rzymu.

Ośrodek Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, Mules of Marius oraz Muzeum Techniki i Przemysłu mają przyjemność zaprosić na nową wystawę: Legiony nadchodzą!

Dzięki wykopaliskom, także polskim, nasza wiedza na temat funkcjonowania armii rzymskiej uległa istotnemu poszerzeniu. Odkryte zabytki ruchome i elementy umocnień są kopalnią wiedzy na temat armii rzymskiej i życia codziennego legionistów.

Na wystawie prezentowane będą kopie tych zabytków, a także wspaniałe makiety, na których zrekonstruowano wygląd całego legionu w czasie działań militarnych, poszczególne oddziały, sposoby walki, fragmenty obozów legionowych, systemy defensywne i używaną broń. Można będzie zobaczyć, jak wyglądali i jak byli uzbrojeni rzymscy legioniści, jak mieszkali na polu walki, jakie stroje nosili na co dzień.

Udostępnione zostaną także mało znane przedmioty z życia codziennego, jak np. sandały legionowe, żarna, naczynia i pojemniki. Wystawa jest unikatową okazją do skonfrontowania własnych wyobrażeń na temat rzymskiej armii z ustaleniami naukowców. Dodatkowo każdy zwiedzający będzie miał szansę przymierzyć strój legionisty.

Otwarcie wystawy odbędzie się 17 stycznia o godz. 16:00 w siedzibie Muzeum Techniki i Przemysłu, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Więcej informacji pod adresem e-mail: martyna.sprawska@mtip.pl, lub tel. 692 612 308.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.