Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Centrum operacji bezpieczeństwa

Przemysł zbrojeniowy, 24 stycznia 2017

Podczas rozpoczętych dzisiaj targów International Cyber Security Forum, które odbywają się w Lille, Airbus zaprezentował polowe taktyczne centrum operacji bezpieczeństwa (SOC) i sondę Keelback Net.

Moduły polowego taktycznego centrum operacji bezpieczeństwa można rozmieścić w różnych lokalizacjach i bezpiecznie połączyć za pomocą VPN / Zdjęcie: Airbus Defence and Space

Taktyczne centrum operacji bezpieczeństwa wykrywa i odpiera cyberataki w każdym terenie, zwiększając ogólny stopień bezpieczeństwa. Sonda Keelback Net, służąca do wykrywania i analizowania ataków i dostarczająca informacje do SOC, jest obecnie certyfikowana przez francuską agencję ds. cyberbezpieczeństwa (Anssi). Kombinacja SOC i sondy stanowi kompletne rozwiązanie dla narodowej cyberobrony.

Współczesne organizacje zmagają się z coraz liczniejszymi, zaawansowanymi atakami, które mają na celu kradzież wrażliwych danych. Aby skuteczniej reagować na ataki tego rodzaju, Airbus Defence and Space opracował SOC, rozwiązanie, które można wdrożyć w dowolnym terenie i zaadaptować do sieci, które wymagają ochrony. SOC składa się z modułów transportowanych drogą lotniczą, które można rozmieścić w różnych lokalizacjach i bezpiecznie połączyć za pomocą VPN (Wirtualnej Sieci Prywatnej).

Sonda Keelback Net nieustannie monitoruje ruch, wykrywa i identyfikuje zagrożenia, analizuje charakterystyczne oznaki złośliwego oprogramowania i natychmiast uruchamia alarm w razie podejrzewanego ataku. Alarm jest natychmiast weryfikowany przez ekspertów Airbusa z wykorzystaniem nieustannie aktualizowanej bazy danych, po czym podejmowane są działania zaradcze zgodnie ze scenariuszami powiadamiania i reakcji ustalonymi w ścisłej współpracy z klientem.

Dział CyberSecurity w Airbus Defence and Space zapewnia przedsiębiorstwom, operatorom krytycznej infrastruktury narodowej oraz organizacjom rządowym i obronnym niezawodne, wysokowydajne produkty oraz usługi bezpieczeństwa, które wykrywają, analizują i zwalczają najbardziej zaawansowane cyberataki.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.