Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa Beechcrafta 58 w Wenezueli

Lotnictwo cywilne, 29 stycznia 2017

Wczoraj po południu z lotniska General José Antonio Anzoátegui w stanie Anzoátegui w Wenezueli wystartował samolot Beechcraft 58 Baron z sześcioma osobami na pokładzie. Miał lecieć do Porlamar w Nueva Esparta. Z niewiadomych przyczyn wkrótce po starcie, ok. 17:00 czasu lokalnego, maszyna spadła do morza w rejonie wysp Guaraguao-Puinare.

W akcji poszukiwawczo-ratowniczej bierze udział wiele jednostek pływających obrony cywilnej i straży ochrony wybrzeża oraz prywatnych / Zdjęcie: Alcaldía Revolucionaria del Municipio – Juan Antonio Sotillo

Niezwłocznie po otrzymaniu sygnału o wypadku do akcji poszukiwawczo-ratowniczej przystąpiły jednostki obrony cywilnej i straży ochrony wybrzeża. W ciągu 2 godzin wyłowiono ciała 4 ofiar katastrofy. Pozostałe osoby lecące samolotem są uznawane za zaginione. Prawdopodobieństwo, że przeżyły jest jednak minimalne.

Lokalne media podały dane osób lecących samolotem. To Juan Manuel Rozo Carreño (pilot), Gabriel Eduardo González, Rafael Antonio Enez Alfonzo, Enmiguel José Mata Hernández, Alberto José Mónaco (były policjant i szef ochrony Costa Azul en Margarita) i Luis Alberto Patiño. Wyłowione z wody zwłoki przewieziono do Guanta, gdzie mają zostać zidentyfikowane.

Rozbity samolot to dwusilnikowy Beechcraft 58 Baron nr rej. YV-1513, nr ser. TH-1028. Został wyprodukowany w 1979. Był własnością prywatną.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.