Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Uszkodzenie USS Antietam

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 03 lutego 2017

Amerykański krążownik rakietowy USS Antietam uszkodził elementy układu napędowego podczas kotwiczenia na Zatoce Tokijskiej.

USS Antietam uszkodził elementy układu pędnego podczas próby zakotwiczenia na Zatoce Tokijskiej / Zdjęcie: USN

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami, kiedy krążownik rakietowy USS Antietam (CG 54), typu Ticonderoga, znajdował się na Zatoce Tokijskiej, nieopodal bazy US Fleet Activities Yokosuka. Z nieznanych wciąż przyczyn amerykańska jednostka uszkodziła śruby napędowe podczas próby zakotwiczenia.

Natychmiast po wypadku dowódcy okrętu podjęli decyzję o wyłączeniu układu napędowego. Krążownik wszedł do bazy morskiej w Yokosuce w asyście holowników. Obecnie trwa przegląd uszkodzonych elementów wyposażenia i szacowanie powstałych strat. Następnie opracowany zostanie plan naprawy.

W wyniku zdarzenia nie ucierpiał żaden członek załogi amerykańskiego okrętu. Nie doszło również do uszkodzenia innych jednostek morskich znajdujących się w pobliżu. US Navy poinformowała jednak, że do wody przedostała się nieznana ilość materiałów smarujących. Dowództwo amerykańskich sił morskich w Japonii współpracuje z miejscowymi władzami i strażą wybrzeża, aby ograniczyć ich szkodliwy wpływ na środowisko naturalne. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.