Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Uszkodzenie USS Antietam

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 03 lutego 2017

Amerykański krążownik rakietowy USS Antietam uszkodził elementy układu napędowego podczas kotwiczenia na Zatoce Tokijskiej.

USS Antietam uszkodził elementy układu pędnego podczas próby zakotwiczenia na Zatoce Tokijskiej / Zdjęcie: USN

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami, kiedy krążownik rakietowy USS Antietam (CG 54), typu Ticonderoga, znajdował się na Zatoce Tokijskiej, nieopodal bazy US Fleet Activities Yokosuka. Z nieznanych wciąż przyczyn amerykańska jednostka uszkodziła śruby napędowe podczas próby zakotwiczenia.

Natychmiast po wypadku dowódcy okrętu podjęli decyzję o wyłączeniu układu napędowego. Krążownik wszedł do bazy morskiej w Yokosuce w asyście holowników. Obecnie trwa przegląd uszkodzonych elementów wyposażenia i szacowanie powstałych strat. Następnie opracowany zostanie plan naprawy.

W wyniku zdarzenia nie ucierpiał żaden członek załogi amerykańskiego okrętu. Nie doszło również do uszkodzenia innych jednostek morskich znajdujących się w pobliżu. US Navy poinformowała jednak, że do wody przedostała się nieznana ilość materiałów smarujących. Dowództwo amerykańskich sił morskich w Japonii współpracuje z miejscowymi władzami i strażą wybrzeża, aby ograniczyć ich szkodliwy wpływ na środowisko naturalne. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.