Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pakistan odebrał 16 kolejnych JF-17

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 18 lutego 2017

16 lutego na terenie Pakistan Aeronautical Complex w Kamra odbyła się uroczystość przekazania 14. eskadrze pakistańskich wojsk lotniczych 16 lekkich myśliwców JF-17 Thunder. Wziął w niej udział ich dowódca, marsz. Sohail Aman i minister obrony Pakistanu, Khawaja Muhammad Asif. Wcześniej jednostka była wyposażona w przestarzałe F-7P nabyte w ChRL.

JF-17 w bazie Kamra podczas uroczystości przekazania pakistańskim wojskom lotniczym / Zdjęcie: dunyanews.tv

JF-17 powstały w kooperacji z chińską Chengdu Aerospace Co. Po nowej dostawie liczba samolotów tego typu w pakistańskich wojskach lotniczych wzrosła do ponad 70. Pierwsza partia, ośmiu JF-17 Block 1, którą otrzymały pakistańskie wojska lotnicze, została wyprodukowana w ChRL. W marcu 2009 została zawarta umowa o rozpoczęciu produkcji seryjnej JF-17 w Pakistanie. Umowa przewiduje, że 42% ich komponentów powstaje w ChRL.

Pakistan zamierza nabyć łącznie ok. 150 JF-17 w trzech wersjach – Block 1, 2 i 3. Niedawno poinformowano o końcowej fazie montażu 33 samolotu JF-17 Block 2 (2P-33).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.