Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Idex 2017: Austriacki bezzałogowiec

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 23 lutego 2017

Austriackie przedsiębiorstwo Stromkind zaprezentowało w Abu Dhabi model bezzałogowego pojazdu nawodnego Kat-300 napędzanego energią elektryczną.

Bezzałogowce rodziny Kat przystosowane są do pracy w trybie automatycznym, poruszając się po zaprogramowanej trasie. W razie potrzeby mogą pozostawać pod kontrolą operatora znajdującego się na wybrzeżu lub okręcie-matce / Zdjęcie: Michał Jarocki

Bezzałogowe pojazdy nawodne rodziny Kat oferowane są zarówno klientom rządowym jak i prywatnym. Mogą znaleźć różnorodne zastosowanie od transportu materiałów, w tym sprzętu wojskowego i zaopatrzenia, po obserwację otoczenia oraz monitorowanie przemian środowiskowych.

Przedstawiciel Stromkind poinformował w rozmowie z RAPORT-wto, że jednym nabywców bezzałogowców rodziny Kat są siły zbrojne Szwecji. Co najmniej 5 pojazdów używanych jest przez Svenska Marinen do wykrywania ewentualnej obecności nieprzyjacielskich okrętów podwodnych na wodach terytorialnych kraju. W tym celu pojazdy wyposażono w sonary montowane w kadłubie.

Prace nad bezzałogowcami rodziny Kat rozpoczęto przed 3 laty. Obecnie w ofercie austriackiego producenta znajdują się 3 wersje pojazdów, różniące są rozmiarem i masą, a także ładownością i zasięgiem. Prezentowana w Abu Dhabi odmiana Kat-300 ma 3,2 m długości, 2 m szerokości i 0,8 m wysokości. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.