Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

6. BPD na ćwiczeniach Northern Sojourn 17

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 26 lutego 2017

Spadochroniarze z 6. Brygady Powietrznodesantowej wezmą udział w kanadyjskich ćwiczeniach Northern Sojourn 17.

Głównym celem ćwiczeń Northern Sojourn 17 jest nabycie i doskonalenie umiejętności przetrwania i prowadzenia działań taktycznych w warunkach arktycznych / Zdjęcie: 6. Brygada Powietrznodesantowa

Ćwiczenia Northern Sojourn, które dotąd prowadzono pk. Northern Saper, zostaną przeprowadzone w dn. 2 – 12 marca. Ich organizatorem jest 5th Canadian Division. Do udziału w szkoleniu wyznaczono 16 żołnierzy z kompanii rozpoznawczej 6. batalionu dowodzenia, 6. Brygady Powietrznodesantowej.

Główna baza szkolenia znajduje się w miejscowości Happy Valley-Goose Bay na terenach Nowej Fundlandii i Labladoru. W br. oprócz Kanadyjczyków i Polaków w ćwiczeniu udział wezmą także żołnierze z USA.

Po przybyciu do bazy spadochroniarze doposażeni zostaną w etatowy sprzęt i uzbrojenie kanadyjskiej armi, spełniający wymogi przetrwania w warunkach arktycznych. Następnie przejdą podstawowy kurs walki w warunkach zimowych. W ramach głównej części ćwiczenia żołnierze z Krakowa zostaną podporządkowani dowództwu 4. Regimentu, który pełni rolę jednostki szybkiego reagowania.

Na podstawie informacji por. Agaty Niemyjskiej , 6. BPD


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.