Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy dowódca ORP Błyskawica

Marynarka wojenna, 01 marca 2017

Dziś wraz z uroczystym podniesieniem bandery na pokładzie okrętu-muzeum ORP Błyskawica, odbyło się przekazanie obowiązków dowódcy historycznego niszczyciela. Dowodzenie jednostką objął komandor porucznik Walter Jarosz.

Komandor porucznik Walter Jarosz (na zdjęciu po lewej) objął dziś dowodzenie okrętem-muzeum ORP Błyskawica / Zdjęcie: 3. Flotylla Okrętów

Zgodnie z rozkazem personalnym Dowódcy Generalnego RSZ (nr 16 z dn. 13 lutego 2017) kmdr por. Walter Jarosz objął dowodzenie historycznym niszczycielem ORP Błyskawica. Przejął obowiązki od kmdr ppor. Marka Mielnika, który czasowo dowodził okrętem po odejściu do rezerwy wieloletniego dowódcy, kmdr por. Jerzego Łubkowskiego.

W ceremonii, która rozpoczęła się od uroczystego podniesienia bandery, wziął udział dowódca 3. Flotylli Okrętów, kontradm. Krzysztof Jaworski, załoga okrętu i zaproszeni goście. Obejmując obowiązki dowódcy ORP Błyskawica, kmdr por. Walter Jarosz otrzymał awans ze stopnia kmdra ppora. decyzją Ministra Obrony Narodowej (nr 228 z dn. 26 stycznia 2017).

Komandor porucznik Walter Jarosz urodził się 3 listopada 1972 w Żarach. W 1991 zdał pozytywnie egzaminy do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, gdzie przez kolejnych 5 lat studiował na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego. Po ukończeniu studiów w 1996, został skierowany do 3. Flotylli Okrętów w Gdyni, gdzie objął pierwsze stanowisko służbowe dowódcy działu rakietowo-artyleryjskiego na kutrze rakietowym ORP Władysławowo, proj. 205.

Rok później został wyznaczony na stanowisko dowódcy działu rakietowo-artyleryjskiego okrętu rakietowego ORP Grom. W 2000 objął stanowisko zastępcy dowódcy okrętu ORP Władysławowo. Po 2 latach ponownie trafił na ORP Grom, gdzie pełnił obowiązki zastępcy dowódcy okrętu, a następnie w 2003 został jego dowódcą. W 2007 skierowano go do Sztabu Dywizjonu Okrętów Zwalczania Okrętów Podwodnych. Objął stanowisko starszego oficera szkoleniowego. Od 2008 pełnił służbę w Dowództwie Marynarki Wojennej na stanowisku specjalisty Wydziału Bazy Szkoleniowej. W 2012 objął stanowisko zastępcy komendanta Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej.

Na podstawie informacji 3. FO


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.