Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Działania bojowe Legionistów

Lotnictwo wojskowe, 08 marca 2017

Żołnierze 1. batalionu piechoty zmotoryzowanej z 12. Brygady Zmechanizowanej uczestniczyli w 5-dniowych zajęciach taktycznych połączonych ze strzelaniem amunicją bojową.

Pododdziały 1. batalionu piechoty zmotoryzowanej z Błękitnej Brygady ćwiczyły działania taktyczne na drawskim poligonie / Zdjęcia: 12. Brygada Zmechanizowana

Działania taktyczne ze strzelaniem amunicją bojową zorganizowano w dn. 27 lutego - 3 marca. Szkolenie prowadzono na poligonie w Drawsku Pomorskim. Uczestniczyło w nim ok. 500 żołnierzy z pododdziałów 1. batalionu piechoty zmotoryzowanej, 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina, ponad 40 KTO Rosomak 8x8 i 30 innych pojazdów wojskowych.

Działania taktyczne rozpoczęto w poniedziałek 27 lutego od przemieszczenia na poligon drawski 46 KTO Rosomak i innych pojazdów specjalistycznych. Już po przyjeździe do rejonu ćwiczeń omówiono warunki bezpieczeństwa, zgodnie z obowiązującymi zasadami. Następnie pododdziały zajęły swoje rejony odpowiedzialności: Góra Hetmańska i Mielno. Rozpoczęto działania taktyczne, których przebieg monitorowany był przez sztab batalionu, który na czas zajęć odgrywał rolę taktycznego centrum dowodzenia.

Ze względu na specyfikę i przeznaczenie pododdziałów zmotoryzowanych żołnierze 1. batalionu Legionów, zarówno w dzień jak i w nocy realizowali działania taktyczne zgodnie z przyjętą koncepcją i scenariuszem przebiegu zajęć. Każdego dnia, wykorzystując tzw. okienko czasowe, poszczególne pododdziały wykonywały różnego rodzaju strzelania sytuacyjne.

Jednocześnie na korzyść pododdziałów zmotoryzowanych działały także inne pododdziały 12. Brygady Zmechanizowanej: pluton z kompanii rozpoznawczej i dywizjon artylerii samobieżnej, który podczas treningu kierowania ogniem zapewnił wsparcie w ramach doskonalenia procedur wywołania ognia na wezwanie z pola walki, ze strzelaniem amunicją bojową.

Działania bojowe 1. bpzmot zakończono w piątek 3 marca, powrotem wszystkich ćwiczących do Garnizonu Szczecin. Obecnie pododdziały batalionu odtwarzają zdolność bojową i obsługują sprzęt, a sztab batalionu przygotowuje kolejne tego rodzaju zajęcia na następny miesiąc.

Na podstawie informacji kpta. Janusza Błaszczaka, 12. SDZmech.
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.