Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pentagon zamówił hełmy

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 10 marca 2017

Pentagon zamówił w spółce Revision Military ok. 294 tys. hełmów bojowych za 93 mln USD. Ich dostawy będą trwały do 2022.

Pentagon zamówił w spółce Revision Military ok. 294 tys. hełmów bojowych / Zdjęcie: Revision Military

Hełmy o wartości 333,86 USD (ok. 1360 zł) za sztukę mają być dostarczone w ciągu najbliższych 5 lat, a zakładany termin zakończenia dostawy został określony na 6 marca 2022. Dokładna liczba zakontraktowanych egzemplarzy została ujawniona przez Revision Military i wynosi 293 870 sztuk za którą producent otrzyma 98 111 803 USD (400 mln zł). Zgodnie z kontraktową nomenklaturą, nowe balistyczne osłony głowy noszą nazwę Advanced Combat Helmet Generation II (ACH GEN II).

W maju 2009 34 218 hełmów ACH, wykonanych przez konkurencyjną spółkę Gentex Corporation, zostało zareklamowanych przez US Army ze względu na niezgodne z warunkami umowy wykonanie śrub mocujących podpinkę do czerepu oraz nieodpowiednie wykonanie innych elementów hełmu. Podczas testów odbiorczych przeprowadzanych w ekstremalnych warunkach śruby przytwierdzające elementy podpinki do czerepu nie zdawały egzaminu, pękały. Gentex twierdził wówczas, że jego podwykonawca sfabrykował certyfikaty zgodności dla dostarczanych śrub i tym sposobem zostały one zamontowane w wadliwej partii dostaw. Realizacja nowego kontraktu będzie nadzorowana przez US Army Contracting Command w Maryland.

Hełm ACH Gen II jest kontynuacją swojego poprzednika ACH, który aktualnie jest w wyposażeniu US Army. Dostawę hełmów podzielono na transze, których finansowanie ma być każdorazowo ustalane oddzielnie.

Masa nowego hełmu będzie oscylować wokół 1465 g dla rozmiaru M. V50 dla czerepu określono na poziomie 670 m/s dla standardowego odłamka o masie 1,1 g (17 gr). Poziom odporności balistycznej wynosi IIIA (zgodnie z normą NIJ 0106.01). Hełm jest odporny na przebicie pociskami 9 mm, 44 mag i .357 SIG oraz spełnia warunki US Army Standard dla ochrony przed uderzeniami mechanicznymi (CO/PD-05-04). Konstrukcję można wyposażyć w standardową osłonę twarzy, w gogle noktowizyjne, maskę przeciwgazową oraz środki łączności. Zakres temperatur, w których hełm można swobodnie użytkować, wynosi od -40ºC do 70ºC.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.