Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kurs strzelców wyborowych u podhalańczyków

Wojska lądowe, 13 marca 2017

W Nowej Dębie przeprowadzono kurs dla strzelców wyborowych z pododdziałów 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

Strzelcy wyborowi z pododdziałów 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i innych związków taktycznych SZ RP, a także operatorzy z SPAP Rzeszów przeszli kilkudniowe szkolenie strzeleckie / Zdjęcia: st. szer. Bartosz Różański, DG RSZ

W dn. 7-9 marca w Nowej Dębie przeprowadzono kurs dla strzelców wyborowych z pododdziałów 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Gościnnie wzięli w nim udział również żołnierze z 6. Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa i 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, a także operatorzy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Rzeszowa.

Celem zajęć było odtworzenie warunków rzeczywistego pola walki i prowadzenia ognia przy użyciu amunicji bojowej. W 1. dniu szkolenia przeprowadzono kilkugodzinny trening bezstrzałowy, w trakcie którego kursanci doskonalili swoje umiejętności w obsłudze broni osobistej. Kolejny dzień kursu rozpoczął się od strzelań z zastosowaniem pojazdu jako osłony oraz strzelań w terenie zurbanizowanym. Niszczono również cele z samochodu, który znajdował się w ruchu.

Pozostałe strzelania prowadzono do stalowych celów reagujących na trafienie. Odbyły się także zajęcia nocne, w czasie których strzelano z broni osobistej z wykorzystaniem latarek taktycznych. Operatorzy z SPAP z Rzeszowa zaprezentowali także metody wyważania drzwi za pomocą strzelb gładkolufowych i zestawów wyważeniowych

Ostatni dzień kursu poświęcono na strzelanie precyzyjne na dalekim dystansie i doskonalenie umiejętności strzeleckich w postawach klasycznych i wymuszonych. Zajęcia prowadzono pod okiem instruktorów z 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. Kierownikiem kursu był mł. chor. Karol Możdżeń.

Na podstawie informacji st. kpr. Tomasza Szczyrka, DG RSZ
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.