Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Tillanchang w linii

Marynarka wojenna, 14 marca 2017

W Indiach przyjęto do służby okręt patrolowy INS Tillanchang, typu Car Nicobar.

W czwartek na zachodnim wybrzeżu Indii odbyła się ceremonia przyjęcia do służby okrętu patrolowego INS Tillanchang / Zdjęcie: MO Indii

Ceremonia przyjęcia do służby INS Tillanchang (T92), typu Car Nicobar, odbyła się w ubiegłym tygodniu na terenie bazy marynarki wojennej Indii w mieście Karwar na zachodnim wybrzeżu kraju. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele dowództwa indyjskiej floty i producenta patrolowca, stoczni Garden Reach Shipbuilders and Engineers (GRSE) z Kalkuty w stanie Bengal Zachodni.

INS Tillanchang jest 3. z serii 4 okrętów patrolowych typu Car Nicobar, pochodzących z 2. transzy dostaw. Okręt odebrano w grudniu ub.r. (INS Tillanchang odebrany, 2016-12-22). W linii znajdują się już INS Tarmugli (T91) i INS Tihayu (T93, INS Tihayu w linii, 2016-10-24; INS Tarmugli w linii, 2016-05-25).

Projekt nowych okrętów udoskonalono w porównaniu do 10 patrolowców przyjętych do służby w l. 2009-2011. Polepszono m.in. osiągi, w tym zasięg i autonomiczność. Zamontowano również nowe wyposażenie pokładowe, np. urządzenia obserwacyjne, moduły nawigacji satelitarnej i stacje łączności radiowej.

Okręty patrolowe typu Car Nicobar wypierają ok. 320 t. Mają 48 m długości i 7,5 m szerokości. Napędzane są 3 dieslami MTU 16V 4000 M90. Rozwijają 30-35 w. Załogę stanowi 45 oficerów i marynarzy. Na uzbrojenie składa się 30-mm działo morskie CRN 91, dwa 12,7-mm wkm i PPZR bardzo bliskiego zasięgu Igła. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.