Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczenia Eskadra-17

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 14 marca 2017

W dn. 6-10 marca przeprowadzono ćwiczenia taktyczno-specjalne pk. Eskadra-17. Udział w szkoleniu brały pododdziały 25. Brygady Kawalerii Powietrznej.

Pododdziały 25. Brygady Kawalerii Powietrznej wzięły udział w ćwiczniach taktyczno-specjalnych Eskadra-17 / Zdjęcie: ppor. Katarzyna Grzelka, 25. BKPow.

Żołnierze 2. eskadry, 1. dywizjonu lotniczego z Leźnicy Wielkiej wsparci plutonem szturmowym z 1. batalionu kawalerii powietrznej, 25. BKPow. doskonalili swoje umiejętności w warunkach wystąpienia sytuacji kryzysowych. Żołnierze byli sprawdzani w planowaniu, organizowaniu i prowadzeniu transportu kawalerzystów w ramach sił szybkiego reagowania, wsparcia z powietrza oraz realizacji zadań w zakresie ewakuacji medycznej przy użyciu śmigłowców.

2. eskadra śmigłowców z Leźnicy Wielkiej dowodzona była przez mjr. pil. Piotra Zimona. Pododdział wzmocniono plutonem szturmowym dowodzonym przez ppor. Artura Skarbka, wydzielonym z 1. batalionu kawalerii powietrznej, 25. BKPow. W pierwszej części ćwiczenia kawalerzyści wykonywali loty na rozpoznanie z powietrza i desantowanie wojsk różnymi sposobami.

W 2. etapie ćwiczenia wykonano przerzut wojsk do Mirosławca. Następnie odtworzono gotowość i wykonano loty rozpoznawcze oraz przerzut grupy uderzeniowej w rejon Nadarzyc, połączony z desantowaniem i szturmem na obiekt.

W kolejnej części ćwiczenia wykonywano loty rozpoznawcze. Udzielono też wsparcia zaatakowanemu komponentowi lądowemu. Doskonalono również procedury ewakuacji rannych (CASEVAC) i zachowania personelu lotniczego podczas akcji ratowania załogi śmigłowca zestrzelonego w ramach bojowej akcji poszukiwawczo-ratowniczej.

Na podstawie informacji por. Pawła Żałoby, 25. BKPow.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.