Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bronco potwierdzone

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 19 grudnia 2008

Brytyjskie ministerstwo obrony poinformowało wczoraj oficjalnie o podpisaniu umowy z Singapore Technologies Kinetics (STK), na dostawę ponad 100 gąsienicowych, przegubowych transporterów Bronco.

Brytyjscy żołnierze w Afganistanie do tej pory chwalili przegubowe, gąsienicowe transportery Viking. Mimo nie najlepszej ochrony pancernej, żołnierze byli pod wrażeniem doskonałych właściwości trakcyjnych. Zakup Bronco jest skutkiem tych pozytywnych opinii użytkowników. Pojazdy z Singapuru oferują jednak lepszą ochronę balistyczną, więcej miejsca i większą ładowność, niż wykorzystywane do tej pory BvS 10 / Zdjęcie: STK

Potwierdziły się w ten sposób nieoficjalne doniesienia z początku tego miesiąca (zobacz: Bronco dla Brytyjczyków?). Wartość kontraktu to 150 mln GBP. Umowa została zawarta w ramach zakupów natychmiastowych, dla brytyjskiego kontyngentu w Afganistanie. Bronco zastąpią tam szwedzkie BvS 10 Viking, które zostaną wycofane do macierzystych jednostek piechoty morskiej.

Pierwszy transporter trafi na Wyspy przed połową 2009 i będzie służył do testów. W przypadku ich pozytywnego zakończenia, oczekuje się, że STK rozpocznie dostawy maszyn seryjnych w 3. kwartale przyszłego roku. Większość opancerzonych wszędołazów zostanie przekazana odbiorcy w 2010.

Brytyjscy dysydenci byli pod wrażeniem możliwości pojazdów Bronco. Mimo tego chcą poważnych zmian konstrukcji. Wzmocnieniu ma ulec opancerzenie podłogi i boków kadłuba, co powinno zapewnić lepszą ochronę przeciwko minom i improwizowanym ładunkom wybuchowym. Inne będzie uzbrojenie pojazdu. STK będzie również musiało wyposażyć swoje pojazdy w większe zbiorniki paliwa i systemy zakłócające działanie nadajników, detonujących przydrożne ładunki wybuchowe.

Za całość prac integracyjnych, jak również za serwisowanie pojazdów, odpowiadać będzie brytyjski oddział Thalesa.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.