Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-2000A nad Islandią

Lotnictwo wojskowe, 21 marca 2017

Kontyngent włoskich wojsk lotniczych strzeże przestrzeni powietrznej Islandii.

Podczas przelotu na Islandię włoskie Eurofightery były uzbrojone w pociski IRIS-T i AMRAAM. Samoloty przenosiły też dodatkowe zbiorniki paliwa / Zdjęcie: MO Włoch

W ubiegły czwartek z bazy lotniczej Grosetto wystartowało 6 samolotów wielozadaniowych F-2000 Eurofighter Aeronautica Militare (wojsk lotniczych Włoch) ze składu 4° Stormo (Skrzydła) z Grosseto, 36° Stormo z Gioia del Colle i 37° Stormo z Trapani i 2 wielozadaniowe samoloty transportowo-tankujące KC-767A z 14° Stormo. Ich celem była baza wojskowa Keflavik na Islandii. W skład kontyngentu, oprócz pilotów i personelu technicznego z w/w skrzydeł wchodzą także kontrolerzy przestrzeni powietrznej z 22° Gruppo Radar i spadochroniarze z 16° Stormo, odpowiadający za ochronę bazy.

Włoski kontyngent został wysłany tam w ramach NATO-wskiej misji Interim Air Policing, noszącej kryptonim Northern Ice. Poprzednio F-2000A strzegły islandzkiego nieba latem 2013.

Pierwszy tydzień pobytu lotników na Islandii upłynie Aeronautica Militare na lotach zapoznawczych, wykonywanych pod nadzorem miejscowej Straży Wybrzeża. Następnie Włosi przejdą pod dowodzenie Centrum Połączonych Operacji Lotniczych (CAOC) w niemieckim Uedem, które będzie koordynować wykonywane przez nich misje. F-2000 powrócą do macierzystych baz w połowie kwietnia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.