Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekordowe przeloty AH-1Z i UH-1Y

Lotnictwo wojskowe, 21 marca 2017

Śmigłowce AH-1Z i UH-1Y USMC dokonały rekordowych przelotów dzięki nowym zbiornikom podwieszanym.

Nowe zbiorniki wydłużają zasięg AH-1Z i UH-1Y do 580 km / Zdjęcie: USMC

Lotnicy z 267. eskadry lekkich śmigłowców uderzeniowych (HMLA-267), stacjonujący obecnie w bazie Camp Hansen na Okinawie wykonali rekordowe przeloty z użyciem uderzeniowych AH-1Z Viper i wielozadaniowych UH-1Y Venom. Wyczyny były możliwe dzięki zabudowaniu nowych dodatkowych zbiorników paliwa.

Najdłuższy lot, na dystans ponad 580 km, został wykonany 10 marca, na trasie z MCAS Futenma na Okinawie do portu lotniczego Tanegashima, leżącego na wyspie o tej samej nazwie. W ciągu 3 następnych dni lotnicy HMLA-267 odwiedzili także Osakę i MCAS Iwakuni i wykonali przelot w pobliżu góry Fuji.

Dodatkowe zbiorniki paliwa znacznie zwiększają nasze zdolności operacyjne podczas działań bojowych, a także w przypadku niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych – mówi kpt. Christopher Millar, pilot Venoma.


Drukuj Góra