Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ICGS Shaunak w linii

Marynarka wojenna, 22 marca 2017

Wczoraj w Indiach przyjęto do służby okręt patrolowy ICGS Shaunak.

ICGS Shaunak będzie stacjonował w Visakhapatnam i odpowiadał za ochronę interesów ekonomicznych Indii na wschodnich wodach morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej państwa / Zdjęcie: Straż Wybrzeża Indii

Wczoraj odbyła się ceremonia przyjęcia do służby okrętu patrolowego ICGS Shaunak (14), typu Samarth. Uroczystość zorganizowano w Goa na zachodnim wybrzeżu kraju. Udział wzięli w niej przedstawiciele dowództwa straży wybrzeża Indii i producenta jednostki, stoczni Goa Shipyard Ltd., a także członkowie załogi patrolowca.

ICGS Shaunak jest 4. z serii 6 okrętów patrolowych typu Samarth budowanych dla indyjskiej straży wybrzeża (na zdjęciu ICGS Samarth). Pod koniec ub.r. zwodowano ostatnią z jednostek, przyszłą ICGS Sujay (16, Wodowanie ICGS Sujay, 2016-12-23).

Okręty patrolowe typu Samarth mają 105 m długości i 13,6 m szerokości. Wypierają 2450 t. i rozwijają 23 w. Na uzbrojenie składa się 30-mm działo morskie CRN-91 i dwa 12,7-mm wkm. Jednostki służą do patrolowania i ochrony wód kontrolowanych przez Indie, w tym morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.