Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podhalańczycy w Alpach

Wojska lądowe, 22 marca 2017

Żołnierze 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich reprezentowali Wojsko Polskie na międzynarodowych zawodach jednostek górskich Edelweiss Raid 2017 w Austrii.

Żołnierze z 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich zajęli 6. miejsce w zawodach jednostek górskich Edelweiss Raid 2017, uważanych za nieoficjalne mistrzostwa świata piechoty górskiej / Zdjęcia: Archiwum 1. bsp

W dn. 12-18 marca podhalańczycy z Rzeszowa wzięli udział w największych i najtrudniejszych zawodach piechoty górskiej na świecie, Edelweiss Raid 2017,. Przedsięwzięcie organizowane jest co 2 lata w Tuxer Alpach (Centralne Alpy Wschodnie w Tyrolu). W tegorocznych zawodach wzięło udział 16 drużyn z 9 krajów Europy.

Formuła zawodów zakłada, że w ciągu 2 dni 8-osobowe drużyny muszą pokonać dystans 40 km w górach, przy czym różnica wysokości terenu wynosi do 4000 m. Marsz odbywa się na nartach tourowych w bardzo niebezpiecznych i trudno dostępnych miejscach na graniach skalnych i w głębokim śniegu. Alpejski rajd urozmaica szereg zadań, jakie żołnierze mają do wykonania m.in. strzelanie, rzut granatem, elementy wspinaczki, marsz na orientację czy transport rannego, a za błędne wykonanie naliczane są karne rundy lub dodatkowe minuty.

Dodatkowym utrudnieniem z jakim musieli zmierzyć się wojskowi, było przygotowanie biwaku do bytowania w nocy przed kolejnym dniem zmagań. Najważniejszym warunkiem ukończenia zawodów jest osiągnięcie mety przez wszystkich członków reprezentacji. O wysokim poziomie zawodów świadczy fakt nieukończenia trasy przez reprezentantów 6 drużyn.

Żołnierze z 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich zajęli 6. miejsce, uzyskując łączny czas 17 h 54 min. 56 s. Dodatkowo 3 żołnierzy otrzymało złotą odznakę Edelweiss Raid, która jest przyznawana uczestnikom 3-krotnie kończącym zawody. Prawo do noszenia odznaki uzyskali: ppor. Zdzisław Kudła, st. szer. Jakub Piszko i st. szer. Tomasz Świstak.

Na podstawie informacji kpta Konrada Radzika, DG RSZ
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.