Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LIMA 2017: Russkije Witjazi na Su-30SM

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 marca 2017

Na wystawie LIMA 2017 w Malezji rosyjska grupa pokazowa Russkije Witjazi wystąpiła po raz pierwszy na nowych samolotach – Su-30SM. Zastąpiły one dotychczas używane, mocno wyeksploatowane Su-27. Podczas wystawy piloci grupy wyjaśniali dlaczego zdecydowali się na Su-30SM, a nie nowsze Su-35. – Oba samoloty mają podobne możliwości pilotażowe, ale Su-30SM jest dwumiejscowy, co daje większy komfort eksploatacji, między innymi podczas przelotów na pokazy – powiedział dowódca Russkich Witjazi, płk Andriej Aleksiejew.

Podczas wystawy LIMA 2017 grupa pokazowa Russkije Witjazi wystąpiła po raz pierwszy na Su-30SM. Premiera miała miejsce 21 marca / Zdjęcie: Russkije Witjazi

W czasie dalekich przelotów Su-30SM mogą lecieć dwaj piloci, co zmniejsza obciążenie każdego z nich. W czasie przebazowania grupy spod Moskwy do Malezji jej samoloty lądowały po kolejnych etapach lotu aż 6 razy – 3 razy w FR (w Permie, Nowosybirsku i Irkucku) i 3 razy za granicą (w ChRL, Wietnamie i Malezji).

Russkije Witjazi dysponują 8 Su-30SM. Grupa otrzymała je jesienią 2016. W pokazach w Malezji biorą udział 4 samoloty.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.