Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

T-72B3 z dodatkowymi osłonami

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 25 marca 2017

Rosyjskie media opublikowały zdjęcia zmodernizowanych czołgów T-72B3 z dodatkowym opancerzeniem, rozładowywane na stacji Pokrowskoje w obwodzie rostowskim (niedaleko od objętego konfliktem zbrojnym ukraińskiego Donbasu). Analitycy wskazują na nowe ekrany osłaniające boki kadłuba ze zintegrowanymi modułami osłony dynamicznej Relikt. Przypominają też, że zmodernizowane czołgi (tylne powierzchnie kadłuba i wieży) powinny być chronione również osłonami prętowymi. Prawdopodobnie zdjęto je, by ułatwić transport.

Zdjęcie: kadr z filmu opublikowanego przez agencję Reuters

Pierwszy kontrakt na remont i modernizację 154 czołgów T-72B do standardu T-72B3 AO NPK Uralwagonzawod uzyskał od Ministerstwa obrony w 2015. Prace miały zostać zakończone w 2017. Rozpoczęto je 1 października 2015, a pierwsze zmodernizowane czołgi, z dodatkowymi osłonami, przekazano odbiorcy pod koniec 2016. Nowy czołg pozytywnie przeszedł badania państwowe.

Zdjęcie: kadr z filmu opublikowanego przez agencję Reuters

Specyfikacja modernizacji, opublikowana przez MO FR, przewidywała m.in. wyposażenie czołgów T-72B3 w celowniki Sosna-U, automat śledzenia celów, radiostację R-168-25U-2, armatę 2A46M-5-01 i silnik W-92S2F o mocy 1130 KM. Kierowca-mechanik uzyskał automatyczny system kierowania informujący o awariach i uszkodzeniach, a dowódca panoramiczny ekran informujący o sytuacji taktycznej zintegrowany z celownikiem.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.