Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Norwegia kupuje bezzałogowce Kongsberga

Marynarka wojenna, 28 marca 2017

Kongsberg dostarczy 4 zestawy bezzałogowych pojazdów głębinowych Hugin marynarce wojennej Norwegii.

Marynarka wojenna Norwegii pozyska bezzałogowe pojazdy głębinowe Hugin w celu wsparcia operacji przeciwminowych / Zdjęcie: Kongsberg

Kongsberg Maritime podpisało umowę z Forsvarsmateriell (rządową Agencją Zaopatrywania) na dostawę 4 zestawów bezzałogowych pojazdów głębinowych Hugin. Porozumienie ma wartość 155 mln NOK (71,5 mln zł). Bezzałogowce będą eksploatowane przez Sjøforsvaret (królewską marynarkę wojenną Norwegii).

Umowa przewiduje też m.in. wsparcie szkoleniowe i logistyczne użytkownika. Producent dostarczy również specjalne kontenery, które posłużą do przechowywania bezzałogowców, a także systemy planowania misji.

Norweskie bezzałogowe pojazdy głębinowe Hugin będą operowały na głębokości do 3 km. Mają wspierać operacje przeciwminowe marynarki wojennej Norwegii poprzez wykrywanie, identyfikację i lokalizację min morskich oraz innych urządzeń wybuchowych, które mogą stanowić zagrożenie na okrętów i statków na morzu. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.