Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMMWV dla BiH

Wojska lądowe, 31 marca 2017

USA przekazały siłom zbrojnym Bośni i Hercegowiny 24 samochody terenowe HMMWV.

Siły zbrojne BiH pozyskały 24 samochody terenowe HMMWV 4x4 w ramach wsparcia wojskowego USA / Zdjęcie: MO BiH

W Sarajewie odbyła się ceremonia przekazania siłom zbrojnym Bośni i Hecegowiny pierwszej partii 24 samochodów terenowych rodziny HMMWV 4x4. Udział w uroczystości wzieła minister obrony BiH, p. Marina Pendeš, a także ambasador USA w tym państwie, p. Maureen Cormack jak i Andrew Weaver, pełniący funkcję dyrektora ds. sprzedaży międzynarodowej w przedsiębiorstwie AM General, które wyprodukowało pojazdy.

Samochody HMMWV przekazano BiH w ramach amerykańskiego, rządowego programu pomocy wojskowej. Wartość pojazdów i wyposażenia dodatkowego wynosi ok. 3,5 mln USA (13,8 mln zł). Do końca br. siły zbrojne BiH odbiorą kolejną partię 20 wozów.

Nowe pojazdy posłużą do wsparcia sił zbrojnych BiH podczas realizacji zadań zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Samochody będą służyły m.in. do transportu żołnierzy i sprzętu wojskowego, zadań patrolowych oraz reagownia na sytaucje kryzysowe. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.