Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Cheyenne w Portugalii

Lotnictwo cywilne, 17 kwietnia 2017

Dziś około południa z lotniska Cascais niedaleko Lizbony wystartował dwusilnikowy samolot Piper Cheyenne. Na jego pokładzie znajdowały się cztery osoby. Wkrótce po starcie, o 12:13 samolot spadł na centrum handlowe w miejscowości Tires.

Dwusilnikowy Cheyenne spadł na ciężarówkę, z której wyładowywano zaopatrzenie do marketu Lidl / Zdjęcie: Correio de Manha

Palący się wrak samolotu znaleziono obok sklepu sieci Lidl. Okazało się, że spadł na rozładowywaną właśnie ciężarówkę. W akcji ratowniczej brało udział ok. 50 strażaków i funkcjonariuszy innych służb. Na miejsce katastrofy przybył prezydent Protugalii, Marcelo Rebelo de Sousa.

Okazało się, że wszyscy lecący samolotem zginęli na miejscu. Trzy ofiary katastrofy to prawdopodobnie Francuzi, a jedna to Szwajcar. Na ziemi ranne zostały trzy osoby, które przewieziono do szpitala. Jedną w stanie ciężkim (prawdopodobnie zmarła).

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Samolot, który rozbił się w Portugalii, 3 dni temu wystartował z Genewy. Do Cascais leciał z międzylądowaniem w Marsylii.

Rozbity samolot to dwusilnikowy dolnopłat Piper PA-31TR Cheyenne II nr rej. HB-LTI, nr ser. 31T-8020091. Należał do szwajcarskiej Symbios Orthopédie SA.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.