Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zestrzelenie Black Hawka w Jemenie

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 19 kwietnia 2017

Wczoraj w prowincji Marib w Jemenie śmigłowiec Black Hawk armii Arabii Saudyjskiej wykonywał lot w ramach operacji przeciwko rebeliantom Huti. W wyniku ostrzału z ziemi śmigłowiec został zestrzelony. 12 żołnierzy, w tym 4 oficerów, którzy nim lecieli, zginęło na miejscu.

Według niektórych informacji, śmigłowiec został zestrzelony omyłkowo przez oddziały uczestniczące w walkach z Huti. Miał do tego posłużyć mobilny kompleks przeciwlotniczy Pancir-S1. Inne źródła mówią o zestrzeleniu śmigłowca przez rebeliantów.

Zniszczony śmigłowiec to Sikorsky UH-60L Black Hawk. Należał do sił zbrojnych Arabii Saudyjskiej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.