Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Arktyczny Tor-M2 i Pancir-SA

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 19 kwietnia 2017

Pojazd bojowy rakietowego kompleksu przeciwlotniczego Pancir-SA w wersji arktycznej podczas prób na poligonie Alabino / Zdjęcie: vk.com/milinfolive

Na podmoskiewskim poligonie Alabino trwają przygotowania do defilady z okazji Dnia Zwycięstwa, która odbędzie się 9 maja na Placu Czerwonym w Moskwie. Wśród uczestniczących w nich pojazdów są systemy przystosowane do działania w trudnych warunkach Arktyki. Najbardziej interesujące to kompleksy przeciwlotnicze 9K331MDT Tor-M2DT i Pancir-SA – oba na dwuczłonowych podwoziach gąsienicowych DT-30PM produkowanych przez AO Maszinostroitielnaja kompania Witjaź z Baszkirii.

Pojazd bojowy kompleksu przeciwlotniczego Tor-M2DT w wersji arktycznej podczas prób na poligonie Alabino / Zdjęcie: vk.com/milinfolive

Przygotowane do działaniach w warunkach arktycznych kompleksy zyskały specjalny kamuflaż. Analitycy zauważyli, że specjalny Pancir-SA jest uzbrojony jedynie w pociski rakietowe. Zrezygnowano w nim z wykorzystania działka – być może ze względu na jego możliwą zawodność w bardzo niskich temperaturach. Liczbę pocisków w tej wersji zwiększono do 18.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.