Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Test zrzutu GBU-12 z F-35C

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 23 kwietnia 2017

Joint Program Office (JPO) programu Joint Strike Fighter (JSF) ogłosiło, że 29 marca przeprowadziło test zrzutu kierowanej bomby Raytheon GBU-12 Paveway II z samolotu Lockheed Martin F-35C Lightning II z oprogramowaniem w wersji Block 3F (full combat capability). Celem była poruszająca się po poligonie zdalnie kierowana mała ciężarówka. Bomba została zrzucona z samolotu należącego do 461st Deadly Jesters Flight Test Squadron (FTS) nad Naval Air Weapons Station China Lake. Trafiła dokładnie w cel.

F-35C z 461st Deadly Jesters Flight Test Squadron zrzuca bombę kierowaną GBU-12 nad Naval Air Weapons Station China Lake w Kalifornii. 29 marca 2017 / Zdjęcie: Lockheed Martin

Oprogramowanie w wersji Block 3F wykorzystuje nowe funkcje logiczne, które mają zmniejszyć wysiłek pilota. Ulepszono w nim algorytm naprowadzania uzbrojenia na ruchome cele. Algorytm, nazwany Lead Point Compute, optymalizuje punkt zrzutu bomby kierowanej zależnie od prędkości i kierunku ruchu celu oraz trajektorii lotu nosiciela. W przypadku jednomiejscowego samolotu to bardzo ważna funkcjonalność.

Zrzucona z F-35C bomba GBU-12 Paveway II trafiła dokładnie w zdalnie kierowany cel poruszający się po drodze na poligonie / Zdjęcie: Lockheed Martin

Obecnie eksploatowane F-35 różnych odmian korzystają z oprogramowania Block 3i (nitial full capability). Wersja Block 3F ma je zacząć zastępować w maju 2018 (Pierwszy F-35C zmodyfikowany w Ogden , 2017-03-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.