Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ukraiński RPG-M7

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 03 maja 2017

W czasie prezentacji na poligonie w obwodzie żytomierskim Kijowskie zakłady Majak pokazały uzbrojenie oferowane armii ukraińskiej. Wśród różnego typu sprzętu – moździerzy kilku kalibrów, pistoletów maszynowych i karabinów snajperskich, pokazano m.in. granatnik przeciwpancerny RPG-M7. To zmodernizowany sowiecki RPG-7.

Po lewej ukraiński RPG-M7, obok oryginalny RPG-7 / Zdjęcie: ukroboronprom.com.ua

Ukraiński RPG-M7 różni się nieco zewnętrznie od oryginału. Wyposażono go m.in. w nowy, bardziej ergonomiczny uchwyt z mechanizmem spustowym. Granatnik wyposażono też w uniwersalną szynę montażową Picatinny.

Pierwotna konstrukcja ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 powstała jeszcze w latach 1950. Granatnik skonstruowało moskiewskie GSKB-47 (obecnie GNPP Bazalt). Jego produkcja trwa nieprzerwanie od 1961.

Długość całkowita RPG-7 wynosi ok. 1 m. W zależności od zastosowanej głowicy granatnik może przebijać pancerz o grubości 200-700 mm. Jego obsługę stanowi dwóch żołnierzy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.