Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Serbia znowu zmodernizowała M-84

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 12 maja 2017

Serbskie ministerstwo obrony ujawniło zmodernizowany czołg M-84 AS1. Oparto go na konstrukcji zbudowanej jeszcze w czasach istnienia Jugosławii. Czołg w wersji eksportowej oferuje SDPR Yugoimport.

Zmodernizowany serbski czołg M-84 AS1 / Zdjęcie: MO Serbii

Czołg M-84 AS1 wyposażono w celownik DNNS 2ATK, skuteczny w ciągu całej doby. Zastosowano w nim kamerę termowizyjną nowej generacji. Opcjonalnie czołg może być wyposażony w cyfrowy system kierowania ogniem. Pozostałe wyposażenie M-84 AS1 to m.in. system informacji o sytuacji bojowej KIS M84, przyrząd obserwacyjny dowódcy TOMS i system zakłóceń aktywnych w zakresie optycznym SOFTKIL. System sterowania napędem jest wyposażony w układ zabezpieczający przed nieprawidłowymi działaniami kierowcy w czasie jazdy i w fazie rozruchu. Czołg wyposażono w systemy łączności francuskiego Thalesa. Uzbrojenie uzupełnia zdalnie sterowany moduł z km kal. 12,7 mm.

Pierwotnie M-84 był oparty na konstrukcji sowieckiego T-72. Prototyp jugosłowiańskiego czołgu powstał w 1983. Rok później rozpoczęto produkcje seryjną. W 2005 zaprezentowano zmodernizowany czołg M-84AB1, w którym Serbowie wykorzystali wyposażenie pochodzące w większości z rosyjskiego T-90.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.