Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna próba rakiety północnokoreańskiej

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 14 maja 2017

Dziś rano, o 5:28 czasu lokalnego (20:28 GMT wczoraj), z poligonu w rejonie miasta Kusong Korea Północna (KRLD) wystrzeliła rakietę balistyczną. Jej lot trwał ok. 30 minut, a maksymalna osiągnięta wysokość wyniosła ok. 2 tys. km. Według źródeł zachodnich, po przeleceniu ponad 700 km rakieta wpadła do Morza Japońskiego blisko 100 km od Władywostoku, a 400 km od głównych wysp Japonii.

Relacja z testu północnokoreańskiej rakiety balistycznej w telewizji Republiki Korei

Źródła rosyjskie podają, że lot północnokoreańskiej rakiety trwał 23 minut. Jej głowica wpadła do Morza Japońskiego ok. 500 km od terytorium FR. W związku z próbą Rosjanie nie zwiększyli poziomu gotowości swych wojsk odpowiedzialnych za obronę przeciwrakietową.

Poprzednia podobna próba miała miejsce w lutym br. Wówczas wystrzelono rakietę Pukguksong-2 przeznaczoną do przenoszenia przez okręty podwodne. Przeleciała ona 500 km, osiągając wysokość 550 km.

Tym razem testowano prawdopodobnie rakietę balistyczną nowego typu. Według wstępnych ocen, może ona mieć zasięg ok. 4 tys. km. To oznacza, że może dolecieć do amerykańskiej bazy Guam na Pacyfiku.

Poprzednia próba północnokoreańskiej rakiety balistycznej nieznanego typu odbyła się 29 kwietnia. Wówczas uznano ją za nieudaną. Rakieta upadła bowiem niedaleko miejsca startu.

KRLD testuje rakiety balistyczne mimo protestów USA i ich sojuszników z Azji Południowo-wschodniej – Republiki Korei i Japonii. Stany Zjednoczone domagają się wsparcia swej polityki przez ChRL. Pekin jest kluczowym sojusznikiem Korei Północnej w regionie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.