Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Test kompleksu rakietowego KAAN Bora

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 maja 2017

11 maja z poligonu w prowincji Sinop nad Morzem Czarnym tureccy wojskowi wystrzelili rakietę balistyczną KAAN Bora (sztorm). To całkowicie rodzima konstrukcja o zasięgu 280 km. Test zakończył się powodzeniem. Warto zauważyć, że przeprowadzono go w czasie trwania wystawy IDEF 2017, odbywającej się w Stambule.

Jednowyrzutniowy kompleks testowy na stanowisku przed wystrzeleniem rakiety Bora / Zdjęcie: Roketsan

Rakieta krótkiego zasięgu Bora została zaprojektowana przez koncern Roketsan. Kompleks, zawierający dwie wyrzutnie i systemy kierowania, jest montowany na 8-kołowym podwoziu. Roketsan prowadził prace nad projektem od 2009.

Rakieta Bora krótko po starcie / Zdjęcie: Roketsan

Średnica rakiety Bora wynosi 610 mm. Głowica bojowa ma masę 470 kg przy masie całkowitej rakiety równej 2500 kg. Dokładność trafienia w cel jest szacowana na 50 m. Rakieta jest przeznaczona do atakowania szczególnie ważnych obiektów.

Rysunek testowanej rakiety z uwidocznionymi podstawowymi komponentami oraz mobilny kompleks startowy / Rysunek: Roketsan

Turecki test wywołał nerwowe reakcje w Grecji. Greckie media piszą o uzyskaniu przez Turcję możliwości uderzenia rakietowego w Ateny. Odległość z okolic Izmiru do greckiej stolicy wynosi bowiem jedynie 230 km.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.