Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna misja polskich pograniczników

Wojska lądowe, 16 maja 2017

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej rozpoczną dziś misję ochrony granicy na greckich wyspach Lesbos i Chios.

W 2016 aż 43 funkcjonariuszy POSG brało udział w 68 misjach wsparcia Agencji Frontex poza granicami kraju / Zdjęcie: POSG

Dziś grupa 7 funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej rozpocznie misję w Grecji. Do 29 czerwca Polacy będą wykonywać zadania głównie związane z ochroną granicy państwowej na wyspach Lesbos i Chios. Operacja prowadzona będzie w ramach wsparcia działań Europejskiej Agencji Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich (Frontex).

Od początku 2017 w działaniach koordynowanych przez Agencję Frontex uczestniczyło 19 funkcjonariuszy z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Udzielali oni wsparcia w Grecji, Rumunii i Bułgarii. Kierowano ich głównie do działań związanych z nadzorem granicy.

Często zadania prowadzone były przy użyciu specjalistycznego sprzętu, w tym przewoźnych urządzeń nadzoru lub samochodów patrolowych. Do obowiązków Polaków należało również zabezpieczenie doprowadzeń cudzoziemców, wykrywanie skradzionych pojazdów, realizowanie zadań na I linii kontroli, a także pełnienie funkcji terenowego koordynatora prasowego.

Na podstawie informacji POSG


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.