Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się grecki Mirage 2000

Lotnictwo wojskowe, 29 maja 2017

Dziś w południe cztery myśliwce Mirage 2000EG, które wystartowały z bazy Tanagra w Grecji, wykonywały lot ćwiczebny, symulując walkę powietrzną. O 12:18 czasu lokalnego jeden z nich, numer dwa w formacji, rozbił się z niewiadomych przyczyn. Jego pilot zdołał się katapultować i przeżył bez poważniejszych obrażeń.

Przedstawiciele greckich wojsk lotniczych (Elliniki Polemikí Aeroporía) informują, że prawdopodobnie nastąpiła awaria techniczna samolotu. Jego szczątki wpadły do Morza Egejskiego, kilkanaście kilometrów od archipelagu Sporadów. Nieoficjalnie mówi się o awarii silnika.

28-letniego pilota, porucznika, z nalotem ok. 1000 h na samolotach Mirage, ok. 13:30 podjął z wody śmigłowiec Super Puma z 111 Pteriga Mahis (Skrzydła lotniczego) z bazą w Nea Agchialos-Volos. Po badaniu w szpitalu w Atenach (251 General Hospital) okazało się, że doznał on jedynie zwichnięcia barku. W akcji poszukiwawczo-ratowniczej brały udział dwa śmigłowce, które wystartowały z Chios i Lemnos.

Rozbity samolot to Dassault Mirage 2000EG nr 239. Należał do 332. Eskadry 114. Skrzydła bojowego Greckich wojsk lotniczych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.