Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pożegnanie PKW Łotwa

Wojska lądowe, 30 maja 2017

Wczoraj na terenie 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej odbyła się uroczystość pożegnania I zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa.

Po kilkumiesięcznym intensywnym szkoleniu żołnierze z 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej wyruszyli na Łotwę, gdzie pełnić będą służbę w ramach I zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego / Zdjęcie: 9. BBKPanc.

W uroczystości pożegnania I zmiany PKW Łotwa, oprócz ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, uczestniczyli: gen. dyw. Jarosław Mika, Dowódca Generalny RSZ i gen. dyw. Sławomir Wojciechowski, Dowódca Operacyjny RSZ. Dowódcy oficjalnie podpisali protokoły przekazania komponentów Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

- Żołnierze przed nami historyczna i bardzo ważna misja. Jesteście pierwszym kontyngentem tego typu. Jedziecie nie stabilizować upadłe państwo, ale jedziecie wyrażać solidarność sojuszniczą i wzmocnić zdolność obronną tego państwa – mówił do żołnierzy gen. dyw. Sławomir Wojciechowski.

PKW Łotwa tworzy 170-osobowy zespół ze składu 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej z Bydgoszczy, który funkcjonować będzie w strukturze Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej pod dowództwem kanadyjskim. Grupa będzie liczyć ok. 1000 żołnierzy z Kanady, Polski, Włoch, Albanii, Słowenii i Hiszpanii.

Brygada z Braniewa kieruje na Łotwę pododdział w sile kompani czołgów z plutonami logistycznymi. Zasadniczy sprzęt kontyngentu stanowić będzie 14 czołgów PT-91 Twardy i wozy dowodzenia. Czas rotacyjnej służby wyniesie 6 miesięcy.

Na podstawie informacji mjra Marka Kwiatka, DO RSZ i 9. BBKPanc.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.