Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowy system szkoleniowy Rheinmetalla

Marynarka wojenna, 02 czerwca 2017

Niemiecki producent zaprezentował w Bremie nowe rozwiązania w dziedzinie szkolenia załóg okrętów podwodnych.

Prezentowane przez Rheinmetalla rozwiązania szkoleniowe opracowano z myślą o jak najlepszym przygotowaniu załóg OP do prowadzenia różnorodnych działań operacyjnych / Rysunek: Rheinmetall

Podczas zakończonych już targów Undersea Defence Technology (UDT) 2017 niemiecki koncern Rheinmetall zaprezentował nowe rozwiązania w dziedzinie szkolenia załóg okrętów podwodnych. W Bremie zademonstrowano działanie systemu Submarine Command Team Trainer (SCTT), który służy m.in. do doskonalenia umiejętności dowodzenia OP przy zastosowaniu elementów symulacji komputerowej.

Podstawowym zadaniem systemu SCTT jest przygotowanie członków załogi okrętu, zwłaszcza oficerów dowodzących, do podejmowania szybkich i trafnych decyzji operacyjnych. Duży nacisk kładziony jest na wykorzystanie przez nich informacji pobieranych przez okrętowe urządzenia obserwacyjne, a także umiejętność użycia przenoszonego przez OP uzbrojenia do realizacji założonych celów taktycznych.

Istotną cechą SCTT jest możliwość jego połączenia z innymi systemami szkoleniowymi oferowanymi przez Rheinmetalla (a także pozostałych producentów). W konsekwencji pozwoli to na realizację szkolenia w oparciu o rozbudowane środowisko wirtualne, uwzględniając nowe uwarunkowania taktyczne i bardziej zaawansowane scenariusze sytuacyjne. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.