Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Emirates SkyCargo przewiozły pierwszy samochód zaprojektowany w ZEA

Lotnictwo cywilne, 21 czerwca 2017

Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, przetransportowały pierwszy samochód zaprojektowany i wykonany w całości na terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Francji, gdzie weźmie udział w prestiżowym wyścigu 24h Le Mans.

Linie Emirates SkyCargo przetransportowały do Francji lekki, retrofuturystyczny samochód sportowy Jannarelly Design-1 / Zdjęcie: Emirates

Design-1 jest autem sportowym zaprojektowanym i zbudowanym w całości na terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich przez przedsiębiorstwo Jannarelly Automotive we współpracy z Equation Composites LLC – które jako pierwsze zdobyło licencję na produkcję samochodów w tym kraju. Jannarelly Design-1 to lekki, retrofuturystyczny pojazd inspirowany wyglądem klasycznych aut sportowych l. 60. ubiegłego wieku, wykonany z nowoczesnych materiałów kompozytowych.

W celu przetransportowania Jannarelly Design-1 z Dubaju do Lyonu przewoźnik współpracował z Prodex Worldwide. Przedsiębiorstwo spedycyjne świadczy specjalistyczne usługi transportowe, logistyczne i magazynowania towarów m.in. w branży lotniczej i samochodowej.

Emirates SkyCargo regularnie przewozi pojazdy luksusowe i klasy premium o wysokiej wartości samolotami pasażerskimi i towarowymi w obrębie globalnej siatki połączeń obejmującej ponad 155 kierunków. Nad ich transportem czuwa doświadczony zespół specjalistów wyszkolonych w zakresie załadunku i rozładunku pojazdów z zachowaniem największej ostrożności.

Emirates SkyCargo współpracuje z czołowymi producentami i kolekcjonerami samochodów na rzecz ułatwienia międzykontynentalnego przewozu aut. Niedawno przewoźnik wykonał specjalistyczną usługę Emirates SkyWheels na zamówienie przedsiębiorstwa Jaguar Land Rover, transportując samochody z Wielkiej Brytanii na testy do Chicago. W listopadzie 2016 linie Emirates SkyCargo zostały jednym ze sponsorów inauguracyjnej edycji konkursu Gulf Concours, przewożąc do Dubaju wiele rzadkich, klasycznych i nowoczesnych samochodów luksusowych z całego świata. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.