Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

We Włoszech rozbił się W-3 Sokół

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 czerwca 2017

Dziś po południu do lotu treningowego z bazy Rivolto (Udine) we Włoszech wystartował śmigłowiec wojskowy W-3 Sokół. Leciał w formacji z kilkoma innymi śmigłowcami. Na jego pokładzie znajdowało się pięciu polskich żołnierzy i jeden Francuz, kierujący ćwiczeniem. W trakcie lotu, po 15:00 czasu lokalnego doszło prawdopodobnie do awarii jednego z silników. W tej sytuacji pilot zdecydował się na awaryjne lądowanie.

Rozbity śmigłowiec W-3 polskich Wojsk Lądowych, który spłonął niedaleko Padwy / Zdjęcie: twitter

Śmigłowiec wylądował na polu w pobliżu zabudowań rolniczych farmy Agriverde w Massanzago, ok. 20 km od Padwy. Żołnierze znajdujący się na jego pokładzie zdołali się ewakuować zanim maszyna zaczęła się palić. Żadnemu z nich nic poważnego się nie stało. Pożar ugasiły jednostki strażackie przybyłe z Padwy i Cittadelli. Wrak uległ jednak wcześniej całkowitemu wypaleniu.

Rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, ppłk Szczepan Głuszczak poinformował, że w locie treningowym uczestniczyły 4 polskie śmigłowce – 2 W-3 i 2 Mi-24. Brały one udział w ćwiczeniach APROC (Air Centric Personnel Recovery Operations Course), organizowanych przez European Personnel Recovery Centre (EPRC). Ich gospodarzem jest 2° Stormo dall'Aeronautica Militare. W ćwiczeniach biorą udział żołnierze z 8 krajów: Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski, Włoch i USA.

Po wypadku dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych RP wstrzymał loty śmigłowców W-3. Śmigłowce tego typu były produkowane przez WSK PZL Świdnik. Obecnie to przedsiębiorstwo należące do koncernu Leonardo Helicopters (MON o negatywnych doświadczeniach z PZL Świdnik, 2017-04-23).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.