Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Linia montażu satelitów OneWeb

Astronautyka, 28 czerwca 2017

OneWeb Satellites uruchomiło linię montażu, integracji i testowania pierwszych satelitów OneWeb.

Zakład w Tuluzie będzie używany do walidacji metod masowej produkcji satelitów / Zdjęcie: OneWeb Satellite

Przedsiębiorstwo OneWeb Satellites uruchomiło swoją linię montażową w Tuluzie, aby rozpocząć kompleksową walidację, testy i integrację swoich pierwszych satelitów, które zostaną wysłane na orbitę już za nieco ponad 9 miesięcy.

OneWeb Satellites jest wspólnym przedsięwzięciem OneWeb, przedsiębiorstwa, któregoj misją jest zapewnienie przystępnego cenowo dostępu do Internetu wszystkim ludziom na Ziemi i Airbus Defence and Space. Pierwsze przyjęte przez nie zamówienie obejmuje produkcję 900 satelitów łączności dla floty OneWeb operującej na niskiej orbicie okołoziemskiej.

Zakład w Tuluzie, mający powierzchnię 4600 m2, będzie używany do walidacji metod produkcji wymaganych w celu wytworzenia satelitów na skalę, jakiej jeszcze nigdy dotąd nie osiągnięto, usunięcia ryzyka powodowanego przez wszelkie potencjalne problemy oraz utworzenia ram dla większej i mieszczącej więcej linii produkcyjnych fabryki OneWeb Satellites w pobliżu Centrum Kosmicznego im. J. F. Kennedy'ego na Florydzie. Po przejściu kompleksowego zestawu testów, pierwszych 10 pilotażowych, zbudowanych w Tuluzie satelitów wejdzie w skład floty OneWeb.

Dzięki doświadczeniu Airbusa w przemyśle i branży kosmicznej, linia montażowa będzie zawierała najnowocześniejszą automatykę, sprzęt testowy oraz będzie miała możliwości zbierania danych pozwalających skrócić czas montażu i zapewnić środki potrzebne do analizy wydajności zakładów oraz usprawniania procesów. Gdy satelity na niej produkowane znajdą się na orbicie, będą dostarczać cenne dane, które pozwolą potwierdzić poprawność projektu tych pojazdów kosmicznych oraz wprowadzać w nim drobne poprawki, jeśli takowe będą konieczne. Umożliwi to wykrywanie i korektę wszelkich anomalii procesu produkcyjnego w czasie niemal rzeczywistym.

Obok budowania floty satelitów, OneWeb Satellites będzie także dostarczać Airbusowi spersonalizowane wersje satelitów i podstawowych technologii, aby wesprzeć sprzedaż dokonywaną przez niego na rzecz stron trzecich, takich jak inni operatorzy komercyjni i rządowi na całym świecie. Rozwój zakładu w Tuluzie wspierany jest przez Bpifrance w ramach francuskiego Programme d’Investissements d’Avenir.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.