Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Belgia kupuje Griffony i Jaguary

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 lipca 2017

22 czerwca rząd Belgii zdecydował o zakupie 60 pojazdów opancerzonych EBRC (l’Engin Blindé de Reconnaissance et de Combat) Jaguar i 417 VBMR (Véhicule Blindé Multirôles) Griffon 6x6 powstałych w ramach francuskiego programu Scorpion, realizowanego przez Nexter Systems, Renault Trucks Defense i Thalesa. Wartość kontraktu jest szacowana na 1,1 mld Euro. Dostawy mają zostać zrealizowane w latach 2025-2030. Belgia jest pierwszym importerem EBRC Jaguar i VBMR Griffon.

EBRC Jaguar mają być uzbrojone w działka kal. 40 mm i kierowane pociski przeciwpancerne MMP. Plan przewiduje, że pojazdy tego typu zastąpią kołowe transportery opancerzone Pandur I (obecnie 59 egz.). Z kolei VBMR Griffon mają zastąpić kto Piranha IIIC (obecnie 268 egz.) i pojazdy opancerzone Dingo (218 egz.).

EBRC Jaguar i VBMR Griffon 6x6 i 4x4 jako pierwsza zamówiła armia francuska (Nowe pojazdy dla Armee de Terre, 2014-12-06). Zamówienie obejmuje 1722 VBMR 6x6 i 358 VBMR 4x4, które mają zastąpić transportery GIAT VAB 6x6 i 4x4, i 248 Jaguarów dla zamiany AMX-10RC i ERC-90S. Dostawy są planowane na lata 2018-2031.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.