Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wizz Air startuje z Pragi

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 10 stycznia 2009

Węgierska linia niskokosztowa Wizz Air ogłosiła wejście na rynek czeski i uruchomienie sześciu połączeń z Międzynarodowego Portu Lotniczego Praga-Ruzyne.

Nowe trasy zostaną otwarte 19 lutego br. W siatce połączeń znajdą się loty do Londynu-Luton, Rzymu-Fiumicino i Mediolanu-Bergamo (4 razy w tygodniu) oraz Brukseli-Charleroi, Paryża-Beauvais i Eindhoven (3 loty tygodniowo). Od 25 lipca połączenia do Londynu-Luton i Mediolanu-Bergamo obsługiwane będą codziennie, a loty do Brukseli-Charleroi - 4 razy w tygodniu.

József Váradi, Prezes Wizz Air powiedział: Wejście Wizz Air na czeski rynek jest logicznym krokiem w dalszym rozwoju linii w Europie Środkowo-Wschodniej, który dokonuje się w wyjątkowo dla nas odpowiednim czasie. Naszym celem jest zdobycie pozycji lidera w Czechach w ciągu kilku następnych lat, tak jak udało nam się to już osiągnąć na naszych innych rynkach.

W ubiegłym roku Wizz Air przewiózł 5,9 mln pasażerów (w tym aż 3,6 mln podróżnych skorzystało z lotów na trasach z i do Polski), osiągając 41% wzrost w porównaniu z 2007. W ciągu ostatnich 12 miesięcy linia otworzyła ponad 40 połączeń. Flota Wizz Air jest obecnie złożona z 20 samolotów Airbus A320, które operują z 9 baz: w Polsce (Katowice, Warszawa, Gdańsk i Poznań), na Węgrzech (Budapeszt), w Bułgarii (Sofia), Rumunii (Bukareszt i Kluż-Napoca) oraz na Ukrainie (Kijów).


Drukuj Góra