Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wizz Air startuje z Pragi

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 10 stycznia 2009

Węgierska linia niskokosztowa Wizz Air ogłosiła wejście na rynek czeski i uruchomienie sześciu połączeń z Międzynarodowego Portu Lotniczego Praga-Ruzyne.

Nowe trasy zostaną otwarte 19 lutego br. W siatce połączeń znajdą się loty do Londynu-Luton, Rzymu-Fiumicino i Mediolanu-Bergamo (4 razy w tygodniu) oraz Brukseli-Charleroi, Paryża-Beauvais i Eindhoven (3 loty tygodniowo). Od 25 lipca połączenia do Londynu-Luton i Mediolanu-Bergamo obsługiwane będą codziennie, a loty do Brukseli-Charleroi - 4 razy w tygodniu.

József Váradi, Prezes Wizz Air powiedział: Wejście Wizz Air na czeski rynek jest logicznym krokiem w dalszym rozwoju linii w Europie Środkowo-Wschodniej, który dokonuje się w wyjątkowo dla nas odpowiednim czasie. Naszym celem jest zdobycie pozycji lidera w Czechach w ciągu kilku następnych lat, tak jak udało nam się to już osiągnąć na naszych innych rynkach.

W ubiegłym roku Wizz Air przewiózł 5,9 mln pasażerów (w tym aż 3,6 mln podróżnych skorzystało z lotów na trasach z i do Polski), osiągając 41% wzrost w porównaniu z 2007. W ciągu ostatnich 12 miesięcy linia otworzyła ponad 40 połączeń. Flota Wizz Air jest obecnie złożona z 20 samolotów Airbus A320, które operują z 9 baz: w Polsce (Katowice, Warszawa, Gdańsk i Poznań), na Węgrzech (Budapeszt), w Bułgarii (Sofia), Rumunii (Bukareszt i Kluż-Napoca) oraz na Ukrainie (Kijów).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.