Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Bezpieczne latanie

Lotnictwo cywilne, 12 stycznia 2009

Amerykańskie lotnictwo pasażerskie zanotowało rekordowo długi okres bez śmiertelnego wypadku. Mimo przewiezienia 1,5 mld pasażerów, w ciągu ostatnich 2 lat nie doszło do żadnej katastrofy.

To najdłuższy okres w historii amerykańskiej awiacji. Zdarzały się już co prawda poszczególne lata bez katastrofy, jednak od 1958 były jedynie 4 takie okresy.

W ciągu ostatnich 2 lat zdarzył się tylko jeden wypadek, który zakończył się skasowaniem samolotu. 20 grudnia Boeing B737-500, należący do Continental Airlines, zapalił się w trakcie startu z lotniska w Denver (zobacz: 38 rannych w wypadku Boeinga 737). Rannych zostało łącznie 58 osób. Kilka zostało przewiezionych do szpitala w stanie krytycznym, jednak nikt nie zginął.

Według specjalistów ds. bezpieczeństwa lotów, tak dobre rezultaty związane są ze stosowaniem nowych materiałów i technologii do budowy samolotów (co minimalizuje np. ryzyko pożarów), przywiązywanie większej wagi do problemów bezpieczeństwa, już w okresie prac projektowych, wreszcie coraz wyższy poziom wyszkolenia pilotów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.