Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Black Hawk rozbił się w Jemenie

Wojska lądowe, Wypadki, Strategia i polityka, 12 sierpnia 2017

Wczoraj należący do Zjednoczonych Emiratów Arabskich śmigłowiec UH-60M Black Hawk wykonywał rutynową misję bojową nad terytorium prowincji Shabwa w Jemenie. Koalicja pod wodzą USA i Arabii Saudyjskiej walczy tam z rebeliantami. Według oficjalnego komunikatu, w locie powrotnym z misji, ok. 16:00 czasu lokalnego, z powodu niesprawności technicznej maszyna musiała awaryjnie lądować. Śmigłowiec rozbił się, a 4 żołnierzy znajdujących się na jego pokładzie zginęło w wyniku odniesionych obrażeń.

Szczątki rozbitego w Jemenie śmigłowca UH-60M Black Hawk Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Wrak znaleziono niedaleko Amqeel w dystrykcie Ar Rawdah. Oficjalnie nie podano ilu żołnierzy znajdowało się na pokładzie rozbitego Black Hawka. Wiadomo natomiast, że ofiary katastrofy to kpt. Ahmed Khalifa Al Balooshi, por. Jassem Saleh Al Zaabi oraz chor. Mohammed Saeed Al Hassani i chor. Samir Mohammed Murad Abu Bakr.

Tuż po rozbiciu śmigłowca jemeńscy rebelianci podali w mediach społecznościowych, że to oni zestrzelili śmigłowiec z żołnierzami ZEA. Naoczny świadek twierdzi, że ostrzelana maszyna rozbiła się w górzystym terenie prowincji Shabwa.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.