Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pod Moskwą rozbił się An-2

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 03 września 2017

Wczoraj w czasie pokazów lotniczych w miejscowości Żielieznodorożnyj pod Moskwą (część Bałaszichy) rozbił się dwupłatowy An-2. Samolot, po wykonaniu tzw. martwej pętli, ciągnąc za sobą smugę dymu, uderzył w ziemię w pobliżu pasa lotniska DOSAAF Cziornoje. W jego szczątkach zginęły dwie osoby, które nim leciały.

An-2 nad lotniskiem DOSAAF Cziornoje, tuż przed zderzeniem z ziemią / Zdjęcie: via You Tube

Według wstępnych ocen, przyczyną katastrofy był błąd pilota. Smuga dymu, którą ciągnął za sobą samolot, była zaś elementem pokazu. Ofiary katastrofy to pilot Dmitrij Suchariew i pasażer – fotoreporter Boris Tylewicz.

Miejsce katastrofy samolotu An-2 w miejscowości Żielieznodorożnyj pod Moskwą. Wrak całkowicie spłonął / Zdjęcie: via You Tube

Wrak całkowicie spłonął. Na ziemi nikomu nic się nie stało. Po katastrofie pokazy wstrzymano.

Feralny An-2 nr rej. RA-35171 tuż przed katastrofą / Zdjęcie: via You Tube

Rozbity samolot to dwupłatowy An-2T nr rej. RA-35171, nr ser. 1G113-10. Wyprodukowano go w 1969. Samolot był własnością prywatną.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.