Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Astronauci z ISS wrócili na Ziemię

Astronautyka, 03 września 2017

Troje członków załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ang. ISS, ros. MKS) – Rosjanin Fiodor Jurczichin (były dowódca ISS), Amerykanka dr Peggy Whitson i jej rodak Jack Fischer – powróciło na Ziemię w kapsule Sojuz MS-04. W ISS przebywa teraz trzech astronautów: Rosjanin Siergiej Riazanskij, Amerykanin Randy Bresnik i Włoch Paolo Nespoli. 13 września załogę ISS mają uzupełnić dwaj Amerykanie i Rosjanin.

Rosjanin Fiodor Jurczichin, Amerykanka dr Peggy Whitson i jej rodak Jack Fischer po otwarciu kapsuły, w której wrócili na Ziemię / Zdjęcie: NASA

Kapsuła z kosmonautami wylądowała – zgodnie z planem – w Kazachstanie o 7:22 czasu lokalnego. Od stacji odłączyła się wczoraj o 21:51 UTC. Procedurę zejścia z orbity rozpoczęła dziś o 00:29 UTC.

Fischer i Jurczichin spędzili na ISS 136 dni, zaś Whitson – specjalistka w dziedzinie biochemii – aż 289 dni 5 h i 5 min. 57-letnia Amerykanka jest najstarszą kobietą, która odbyła lot kosmiczny i pierwszą, która dowodziła Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Whitson spędziła łącznie w Kosmosie aż 665 dni 22 h i 54 min., najwięcej spośród wszystkich amerykańskich astronautów (poprzednim rekordzistą był Jeff Williams, który przebywał na orbicie Ziemi 534 dni). Odbyła też największą wśród kobiet liczbę spacerów kosmicznych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.