Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie pododdziałów rozpoznawczych 21. BSP

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 07 września 2017

Żołnierze pododdziałów rozpoznawczych 21. Brygady Strzelców Podhalańskich przechodzą szkolenie wodne prowadzone pod okiem instruktorów z 16. Batalionu Saperów z Niska nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Pododdziały rozpoznania z 21. BSP szkolą się pod okiem instruktorów z 16. Batalionu Saperów z Niska nad Jeziorem Tarnobrzeskim / Zdjęcia: 21. Brygada Strzelców Podhalańskich

Szkolenie rozpoczęło się 21 sierpnia i potrwa do końca miesiąca. Biorą w nim udział rotacyjnie żołnierze pododdziałów rozpoznawczych z jednostek 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Miejscem szkolenia i obozowania dla zwiadowców jest baza nurkowa LOK, natomiast szkolącymi są wykwalifikowani instruktorzy z 16. Batalionu Saperów z Niska.

Każdy dzień szkoleniowy rozpoczyna się zaprawą fizyczną, polegającą na przepłynięciu ok. czterech km łodzią saperską. W ten sposób żołnierze doskonalą kondycję fizyczną oraz umiejętności wioślarskie - podkreśla por. Marcin Janta-Lipiński, który jest kierownikiem zajęć. Po krótkim odpoczynku i śniadaniu żołnierze, już w wodzie, podnoszą swoje umiejętności pływackie, a szczególnie elementy ratownictwa wodnego. Warto dodać, że wszystko odbywa się w pełnym umundurowaniu.

Ratownictwo wodne obejmuje takie zagadnienia jak nauka poruszania się w kamizelce ratunkowej i jej dopasowanie, sprawdzenie pływalności w umundurowaniu i butach, a także nauka holowania poszkodowanego różnymi sposobami. Ćwiczona jest także pierwsza pomoc.

Podczas pobytu żołnierzy w wodzie prowadzone jest też rozpoznanie przeszkody wodnej i brzegu. Kursanci realizują tą tematykę zarówno w dzień, jak i w nocy. 

Na podstawie informacji kpt. Konrada Radzika, 21. BSP


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.